Asus Google Nexus 7 16GB

TABLET NEXUS 7Opinie na temat tabletu.

Pokaż kotku co jest w środku… pudełka.

Nie będę tutaj opisywał parametrów technicznych ani wnikał w detale i dokładne porównania z innymi tabletami (bo sam nie maiłem ich wiele w rekach). Natomiast chcę się podzielić subiektywnymi spostrzeżeniami dotyczącymi użytkowania tabletu przez osobę, która wcześniej niewiele miała do czynienia z dotykowymi tabletami jak i systemem Android.

Pierwsza rzecz, po wyjęciu z pudełka, która rzuca się w oczy, a właściwie ręce - Nexus 7 lekki nie jest. Prawdopodobnie to za sprawą baterii jak i być może szkła ekranu (ponoć odpornego na zarysowania, to wyjdzie w codziennym użytku - bo specjalnie nie dokupiłem etui ochronnego. Druga rzecz, fajna, to że ten 7-calowy tablet mieści się w ręce (dorosłej osoby) i trzymać można go dość wygodnie. Dodatkowo tył zrobiony jest z tworzywa przypominającego chromowaną gumę, dzięki czemu w moim odczuciu jest mniejsza szansa, że wypadnie z ręki. Po prostu nie jest śliski, nie ślizga się też po stole (czy oparciu fotela) ani po materiale (kanapa, fotel). Podobno to jedyny tablet na rynku z takim wykończeniem - dziwi mnie to, bo jest to tak oczywista sprawa, że już dawno we wszystkich sprzętach tego typu powinna być zastosowana.

Na dole z tyłu znajduje się głośnik. U dołu wejście USB (mini USB, to bardziej płaskie jak w np. Nokia e52) oraz gniazdo słuchawek (standardowe 3.5mm, takie jak w playerach mp3). Po prawej, na krawędzi przycisk włączania/blokady oraz dwa kolejne - regulacja głośności. Kamerka z przodu u góry. Z tyłu nie ma - więc jako aparat się nie będzie nadawał. Przednia kamerka pozwoli tylko na video rozmowy. Lub robienia zdjęć tego co jest za nami :) No i tyle, brak gniazd kart microSD. Więc 16GB jakie posiada tablet Nexus 7 musi wystarczyć…

W pudełku oprócz tabletu Nexus 7 znajdziemy kabel USB umożliwiający podłączenie tabletu do komputera oraz do ładowarki, ładowarkę USB, i jakiś świstek papieru robiący za instrukcję. Tyle. Voile!

Podsumowując - jakość wykonania w mojej ocenie rewelacyjna. Nic nie wystaje, nie widać żadnych niedoróbek czy nierówności na łączeniach. Solidna zwarta obudowa. Kolor czarny. Tak się prezentuje tablet Google Asus Nexus 7  :)

No to włączamy….

Asus Nexus 7

c.d.n.

Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz