Nexus 7 - jak używać internetu mobilnego 3G

modem-gsm-huawei-e5832-s.jpgGoogle Asus Nexus 7 w wersji 16GB pozbawiony jest gniazda na kartę SIM, przez co jedyną łączność z internetem ma tam, gdzie jest dostęp Wi-Fi. Wydaje się to problemem, ale głównie wtedy gdy jest jedynym mobilnym urządzeniem. Ale jeśli masz komputer przenośny z internetem mobilnym 3G (np. w modemie USB) i Nexus 7 miałby gniazdo SIM to byłyby dwie drogi. Kolejna karta SIM i kolejny abonament lub przedpłacany internet. Albo ciągłe przekładanie karty SIM z jednego urządzenia do drugiego. Albo…

Tymczasem rozwiązanie jest proste i funkcjonalne. Wystarczy modem 3G zintegrowany z ruterem Wi-Fi. Jedna Karta SIM trafia do takiego urządzenia - modem łączy się z siecią 3G i działa tak jak… Zwykły bezprzewodowy ruter. Dowolne inne urządzenie z WiFi (laptop, tablet, a nawet komórka) może się połączyć z tym ruterem i… można używać internetu 3G.

To rozwiązanie sprawia, że np. właściciele darmowego internetu mobilnego Aero2 mogą współdzielić jedną kartę SIM na wszystkich urządzeniach. A nawet udostępniać internet „w terenie” innym osobom (znajomemu z laptopem, znajomej z tabletem).

Jaki modem/ruter wybrać? Można na ten przykład postawić na niewiele większy od pudełka zapałek model: Modem GSM Huawei E5832-S.

Kieszonkowy modem potrafi udostępniać internet nawet pięciu urządzeniom równocześnie, takim jak np. tablet, konsola do gier, smartfon czy aparat cyfrowy. Posiada własną baterię i nie musi być podłączany kablem do tych urządzeń. Posiada akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1500 mAh oraz wyświetlacz pokazujący status połączenia. Modem jest kompatybilny z Areo2. Posiada też gniazdo na kartę micro SD - co pozwala przechowywać na nim dane.

Podsumowując: Modem GSM Huawei E5832-S i tablet Nexus 7 (bez 3G) to dobrana para.

Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz