Windows 8 - moda na narzekanie

12/12/2012 By: MrMisio Kategoria: DLA RODZICÓW, MS Windows, Opinie, Przemyślenia, Windows 8

windows8-logo-470.jpg

Nowe jest wrogiem starego. Narzekanie jest „bardziej trendy” niż chwalenie. I oto po niedawnej premierze nowego systemu Windows 8 (październik 2012) internet zapełnił się narzekaniem. A to komuś przeszkadzają kolorowe kafelki (Modern UI) a to się nie podoba, że kafelki zmieniają obrazki, a to brak menu Start jest „druzgoczący”, a to tamto, a to siamto. Czy na prawdę jest takk źle i nowy system Microsoftu nadaje się tylko na śmietnik? Nie, zdecydowanie nie.

Kafelki. To prawdziwy „dramat” wśród narzekaczy. Tak jakby nie pamiętali, co pokazują wcześniejsze wersje Windows po zalogowaniu (lub, jeśli jest włączone autologowanie – zaraz po starcie). Pokazują pusty pulpit z ikonką śmietnika. I niby w czym ten pusty pulpit jest lepszy? Bo, żeby uruchomić jakiś program trzeba kliknąć START, poszukać programu, znów kliknąć i uruchomić.

Windows 8 przyspiesza cały ten proces – można kliknąć w kafelek i uruchomić aplikację. Pocztę, edytor tekstu itp. Tak jak poprzednio, tak i tutaj najpierw trzeba sobie poinstalować swoje ulubione programy. Ale pojawiają się ikonki od razu na kafelkach.

Co ważne Modern UI można konfigurować. Klikając prawym przyciskiem myszy można powiększyć lub pomniejszyć kafelek/ikonę. Usunąć. Przypiąć do paska szybkiego uruchamiania na pulpicie. Trzymając zaś lewym przyciskiem myszki dowolny kafelek można przenieść w dowolne miejsce. Efekt jest taki, że po 10 minutach można mieć kafelki tak ustawione, ze zaraz po włączeniu komputera zobaczymy wszystkie najprzydatniejsze i najczęściej używane ikonki. Stąd jedno kliknięcie i mamy gotowy do działania program. Rozwiązanie banalne w swojej prostocie.

c.d.n.

Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz