Mass Effect 3 / Demo - PS3 (2012)

mass-effect-3-2012-game.pngMass Effect jak i Mass Effect 2 jakoś przeszły mi koło nosa. Tymczasem na horyzoncie trzecia odsłona. I muszę powiedzieć, że zapowiada się co najmniej interesująco. Krótkie demo, które można bez problemu ściągnąć z Playstation Store to dwie krótkie przygody ze świata Mass Effect.

Jedną z ciekawszych rzeczy, jakie zauważyłem zaraz na wstępie jest wybór trybu rozgrywki – po pierwsze można postawić na akcję i wtedy gra kładzie nacisk na aspekty „strzelankowe” czyli głównie zręcznościowe. Po drugie można wybrać stonowany tryb RPG – czyli nacisk na roleplay, więcej dialogów, rozmów, gdzie liczą się odejmowane decyzje a mniej zręczność gracza. A po trzecie – tryb nazwę go „przygodowy” (w grze nazywa się bodajże fabularny) - gdzie najważniejsze jest (filmowe) prowadzenie fabuły. A więc odrobina strzelania, ale nie z naciskiem na aspekt stricte zręcznościowy oraz odrobina RPG, bo dialogi są ale raczej znikome i wydają się nie wpływać znacząco na fabułę.

W tym właśnie trybie przeszedłem demo Mass Effect i jestem – śmiało stwierdzę – zachwycony. Zapowiada się więc wyśmienicie. Pozostaje tylko podjąć decyzję, czy wybrać wersję konsolową czy na PC. W drugim przypadku myślę, że możemy liczyć na lepszą oprawę graficzną, choćby z powodu możliwości użycia lepszych tekstur. A do tego wersja PC będzie, przynajmniej na początku, przynajmniej 2 razy tańsza od konsolowej. Myślę, że każdy sam zadecyduje. A gra – zwłaszcza dla fanów serii – jest pozycją obowiązkową, wartą swojej ceny. Jaka by ona nie była.

 
 YouTube: Play Now

 
 YouTube: Play Now
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz