Playstation3 Move + DanceStar Party

dancestarparty_plps3.jpgTańczacy z Move-ami - Początek.

Sony Playstation 3 miało premierę już dość dawno. Sony Move - dodatek do konsoli pozwalający na sterowanie ruchem to też nie nowinka. Ale czym byłyby konsole, komputery i wszystkie nowinki techniczne gdyby nie było na nie odpowiednich programów. Wraz z premierą Move było co prawda kilka tytułów, które raczej były przeznaczone do „pomiziania”. Ale sytuacja się poprawia. Coraz więcej rozrywki i to niekoniecznie tylko dla dzieci do lat trzech.

Prawdziwy szał aktywnego grania na konsoli Playstation3 właśnie niedawno się rozpoczął. Rozpoczął wraz z grami przeznaczonymi dla starszych odbiorców. Oczywiście sa klasyczne gry zaadaptowane do sterowania kontrolerem Move. Choćby wyśmienity Heavy Rain czy też kolejna odsłona kultowej już gry Killzone 3. Ale tak na prawdę to tylko rozszerzenia, gry w które z równym powodzeniem można grac padem, czyli kontrolerem podstawowym.

Ale takie gry jak gry taneczne, czysto rozrywkowe, istnieją tyko dzięki Move. Nie da się w nie grac padem. Potrzebna kamerka (Eye) i przynajmniej jeden podstawowy kontroler Move ze świecącą na końcu piłeczką.

W zestawie tzw. Startowym można kupić właśnie kamerkę, kontroler Move i grę - do wyboru kilka - ja wybrałem akurat grę taneczną. Dlaczego? Ponieważ to jest coś, co właściwie nie istnieje na PC, dodatkowo jest dynamiczne i zapowiada się, że mocno rozrywkowe - więc nadaje się zarówno do zabawy solo jak i w grupie.

I to był dobry wybór! Instalacja wszystkiego jest banalna. Kamerkę ustawić (przed lub na TV), podłączyć kablem. Kontroler podłączyć kablem (kabla nie ma w zestawie, ale pasuje ten od pada - więc każdy go gdzieś ma). Po podłączeniu PS3 sparuje kontroler i już go można odłączyć. Wkładamy płytę z DanceStar Party i… zaczyna się ciężka praca :) Dawno się tak nie zmęczyłem (fizycznie) grając.

Początki są trudne - trzeba się przestawić.

Do tej pory to my, czyli gracze, kierowaliśmy i zmuszaliśmy do wysiłku postać na ekranie. Tutaj to gracz ma się „gibać” w rytm muzyki. I to nie byle jak. Układy taneczne są ściśle określone. Za dobre wykonanie danej figury czy też partii wygibasów dostajemy punkty. Każda ewolucja jest punktowana. Więc trzeba się zgrać. Starać. A bezduszny ludzik na ekranie dyktuje nam co mamy robić. Aż spłyną siódme poty i potrzebna będzie przerwa na odpoczynek.

Sterowanie swoim ciałem i reakcje maszyny na to co wyczynia człowiek przed ekranem, to nowa era rozrywki multimedialnej. Rozrywki dynamicznej, wymagającej ruchu. A także rozrywki dla całej rodziny, która może uczestniczyć w zabawie.

A gdy już dzieci i duzi chłopcy odejdą od monitora, pani domu może zamiast iść na fitnes włączyć Zumba Fitness i hartować ciało wraz Playstation3 Move.

Ciąg dalszy wrażeń nastąpi…

 
 YouTube: Play Now
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz