Resident Evil 6 (DEMO, PS3)

26/09/2012 By: MrMisio Kategoria: Akcja, Dema, PS3, Rzutem oka, Single player, Survival, W to chcę zagrać...

resident-evil-6-cover.jpgNie sposób po demie oceniać całej gry, ale demo Resident Evil 6 zapowiada, że gra będzie przynajmniej udana. Zapowiada się trochę zmian – zmian w sterowaniu, na początek. Taaak, poprzestawiali co się czym robi. Zanim się zorientowałem, że w niektórych ustawieniach można dać „classic” było po demie. A samo demo, wraz z przyzwyczajeniem się do innego sterowania pozwala na jakieś 1,5 godziny rozrywki. W demie są trzy epizody. Można grać aż sześcioma osobami. Oczywiście nie naraz. Wybieramy jedną postać z pary. Pary są trzy. Tak jak i trzy lokacje i trzy przygody. Zapowiada się więc ciekawie – bo weźmiemy udział niejako w trzech różnych misjach. Co oczywiste – drugą osobą może pokierować komputer, może to być drugi gracz lub… drugi gracz z drugiego końca świata – połączony przez PlayStation network. Oczywiście można wybrać tryb zaproszenia konkretnej osoby, jak i taki, gdzie gra jest otwarta, i kto się nawinie, będzie partnerem.

Graficznie jest mroczno i ciasno (w pierwszym z epizodów) – to Racoon City i początek „epidemii zaząbiania”. Drugi epizod bardziej przypomina Gears Of War (co nie każdemu może się spodobać) gdzieś w Azji. Trzeci to wschodnia Europa. Jeśli nie pomieszałem drugiego z trzecim. Wizualnie – bardzo fajnie. Dźwiękowo – nie najgorzej.

Pomijając sterowanie zmieniono także ekrany ekwipunku, z czym znów jest trochę zamieszania. Bo kiedyś „kratka” teraz „pasek” ekwipunku – może gdy się człowiek przyzwyczai to będzie to wygodne. Puki co – wszystkie zmiany w interfejsie coś poprawiają a coś innego psują. Bilans wychodzi na zero.

Tyle krótko o demie. Chyba się skuszę na pełną wersję. Bo jako umiarkowany fan serii RE nie powiem, żeby mi się nie podobało.

Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz