CD Action 12/2011 (nr 198)

23/11/2011 By: MrMisio Kategoria: Aktualności, CD Action, PC, Prasa / Internet

cda-12-2011.jpgZ końcem listopada pojawił się grudniowy CD Action (12/2011) - czasopismo o grach komputerowych z dołączonymi 2 płytami DVD. A na płytach 2 pełne wersje, w tym - przynajmniej z mojego punktu widzenia - hit (Stalker). Ale po kolei:

Pełna wersja:
Brothers in Arms: Hell’s Highway

“Hell’s Highway to trzecia część cyklu Brothers in Arms – shooterów, ale różniących się od Medal of Honor czy Call of Duty. Mimo że na pierwszy rzut oka bardzo je przypomina, szybko się okazuje, że to FPS taktyczny, któremu bliżej do produkcji Ghost Recon czy SWAT. Zasady rozgrywki takich właśnie tytułów (konieczność korzystania z osłon terenowych, kontekstowy system wydawania rozkazów) przeniesiono na pola walki II wojny światowej. Tym razem są to fronty, a właściwie jeden – przechodzący przez terytorium Holandii. To pierwsza rzecz, która odróżnia Hell’s Highway od dwóch poprzedników – o ile Road to Hill 30 i Earned in Blood rozgrywały się w całości w Normandii zaraz po słynnym D-Day, tak nowa część cyklu przedstawia inną głośną operację wojskową aliantów – Market Garden.W nowej części Brothers in Arms scenariusz wysuwa się na pierwszy plan i najbardziej zapada w pamięć.” (Hut Sędzimir, CDA)

Pełna Wersja:
S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

“Nie oszukujmy się – Stalker to nie jest strzelanka. Owszem, po broń trzeba sięgać często, ale znacznie skuteczniejszą taktyką jest branie nóg za pas. W większości misji takie rozwiązanie jest jednak niemożliwe, dlatego spędzisz godziny, wychylając się zza winkla i prażąc do oddalonych wrogów (o dziwo, choć dysponują tą samą bronią, są znacznie bardziej skuteczni). Ucieczka sprawdzi się za to w walkach z kreaturami, które masowo zamieszkują Zonę. Autorzy chwalą się całkiem słusznie czymś, co nazywają A-life (sztuczne życie). Postacie i kreatury w grze chodzą swobodnie tam, gdzie chcą, nigdy nie możesz być pewny, że jakaś się nie czai w konkretnym miejscu – ich zachowaniem nie kierują skrypty. Wszystkie jednak są do ciebie nastawione raczej wrogo. Choć czasem nie zaatakują pierwsze, to gdy podejdziesz za blisko, lepiej szybko sięgaj po broń. System ekonomii jest tu bardzo zaawansowany. Z każdą postacią, z jaką możesz porozmawiać, możesz też handlować. Większość kupuje i sprzedaje tylko apteczki, ale w kilku miejscach znajdziesz też całe sklepiki, w których nie tylko pozbędziesz się zbędnego balastu, ale i kupisz coś ciekawego – np. porządny skafander pozwalający nie umierać od razu po zetknięciu się z mocno radioaktywnym otoczeniem.” (Qn`ik, CDA)

Ponadto, co dla mnie najważniejsze - rzeczowe RECENZJE:

 1. Call of Duty: Modern Warfare 3
 2. Battlefield 3
 3. The Cursed Crusade
 4. FIA World Rally Championship WRC 2
 5. FIFA Manager 12
 6. TES V: Skyrim
 7. Twierdza 3
 8. Spider-Man: Edge of Time
 9. Assassin
 10. Władca Pierścieni: Wojna na Północy
 11. Need for Speed The Run
 12. Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress
 13. Rayman Origins
 14. Uncharted 3: Oszustwo Drake
 15. The Binding of Isaac
 16. Saints Row: The Third
 17. Disney Universe
 18. GoldenEye 007: Reloaded
 19. The Sims 3: Zwierzaki
 20. Skylanders: Spyro’s Adventure
 21. Gra o Tron: Początek
 22. Przygody Tintina
 23. Deus Ex: Bunt ludzkości – Brakujące ogniwo
 24. Payday: The Heist

CD Action jak zwykle “daje radę” :)

Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz