Civilization V - demo @ PC

27/09/2010 By: MrMisio Kategoria: Dema, Ocena 05/10, PC, Premiera - Polska, Premiera - Świat, Przemyślenia

civilization-v-2010.jpgCywilizacja, część piąta pojawiła się właśnie na sklepowych półkach. Oczywiście do ściągnięcia jest także demo. Niestety demo psuje pierwsze wrażenie Civilization V. Dlaczego? Jest niestabilne i dość często kończy grę z “efektami specjalnymi”. Ponieważ na różnych forach pojawiają się podobne opinie i uwagi odnośnie stabilności, czy raczej niestabilności i niedopracowania dema, to jak widać nie tylko mój problem. A jeśli “małe” demo sprawia takie kłopoty, to istnienie uzasadniona obawa, że radość z rozgrywki w pełną wersję gry nie będzie pełna, gdy gra nieoczekiwanie zakończy pracę.

Samo demo, pomijając problemy techniczne, prezentuje się całkiem dobrze. Jak przystało na współczesną grę - wizualnie wszystko wygląda dobrze, wręcz ślicznie. Choć bez przesady. Muzyka i dźwięki - ok. Sama rozgrywka - jak to w Cywilizacjach, turowa. Tutaj zachowano to co w poprzednich częściach i diabeł, czyli nowinki, tkwią w szczegółach. A wszystko po to, by było ciekawiej dla gracza.

Ocena dema: 5/10 (duże minusy za problemy techniczne).

1 Komentarz »
  1. Pograłem trochę (słabą wolę mam). Nie chodzi o to, że heksy są lepsze od kwadratów. heksy są lepsze od kwadratów w połączeniu z tym, że nie może się na nich znajdować więcej niż jedna jednostka! Dopiero to combo powoduje skok jakościowy i to jest chyba główny wyznacznik zmiany. Wojna zaczyna przypominać coś taktycznego (jak panzer general) a nie tylko wyścig produkcyjny.

    Wylot religii i formy rządów budzi żal, z drugiej strony radość, że nie trzeba się będzie wozić z wyobrażeniami autorów o tym jak musi wyglądać idealny świat demokracji i swobód obywatelskich ;)

    Co do grafiki, to jakoś nie bardzo widzę jej przewagi. Spodziewałem się czegoś więcej po tych ochach. Chodzi o te piękne chmurki czy płynny zoom? Te fikuśne animacje jednostek podejrzewam, że utrudnią tylko życie modderom.

    Te niezależne miasta mogli sobie darować. Nie bardzo wiem po kiego grzyba toto.

    Komentarz od pl.rec.gry.komputerowe / Jader — 27/09/2010 @ 13:09

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz