Gry,  Software

DOOM RTX – PrBoom Ray Traced

Dzięki PrBoom Ray Traced możemy zagrać w starego dobrego Dooma z opcją śledzenia promieni. DOOM RTX czyż nie brzmi to zachęcająco? Na chwilę obecną dostępny jest PrBoom: Ray Traced 1.0.2a. Wiadomości jak to zwykle są dwie: dobra i zła. Dobra jest taka, że można odpalić Doom RTX na karcie bez RTX i działa. Ja uruchomiłem na GTX 1660ti (+ Ryzen 7 2700) i działa. Zła jest taka, że w 1080p działa z oszałamiającą prędkością bo aż 7-8 FPS… Ciekawe, czy na kartach RTX byłoby dużo lepiej?

PrBoom na RTX 2060

Patryk: Zainspirowałeś mnie do zrobienia benchmarka, więc nagrałem filmik. Pierwsza część to demko puszczone w 1080p bez DLSS i tutaj wynik to było 25 kl./s. Druga część to to samo demko puszczone również w 1080p, ale z DLSS ustawionym na „ultra performance”. Wynik to 154 kl./s. Oczywiście Youtube ogranicza klatki do 60, a rozdzielczość też swoje cierpi przez ograniczony bitrate, no ale jak ktoś chce mieć jakiś ogląd jak to wygląda na takiej karcie (reszta kluczowych komponentów wymieniona na początku filmu) to tutaj ma krótką prezentację:

Instalacja

Pobierz PrBoom i rozpakuj do swojego katalogu z grami, np. C\GRY\PRBOOM\ (linki w sekcji download)

Możesz dodatkowo pobrać muzykę o wysokiej jakości. Pobrany plik zip zawiera katalog MUSIC, skopuj go do swojego katalogu PrBoom. Możesz także wgrać DLSS (plik dll) także do katalogu z grą. Nie zapomnij wgrać pliku DOOM.WAD do katalogu PrBoom… Jak już masz wszystko gotowe, jak na obrazku, uruchamiasz prboom-plus.exe


Strefa pobierania – download zone

PLIKI LOKALNE (mirror)

PLIKI ORYGINALNE

PrBoom: Ray Traced 1.0.2a
https://github.com/sultim-t/prboom-plus-rt/releases/tag/v2.6.1-rt1.0.2

High-quality music OGG Pack Boosted
http://sc55.duke4.net/games.php#doom

DLSS nvngx_dlss.dll
https://github.com/NVIDIA/DLSS/blob/main/lib/Windows_x86_64/rel/nvngx_dlss.dll

Strefa obrazkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.