Nie działa mikrofon w Windows 10 i Sound Blaster
Gry,  Hardware,  Software

Nie działa mikrofon w Windows 10 i Sound Blaster

Podłączyłem mikrofon do komputera PC i okazało się, że nie działa. Zacząłem szukać podobnych problemów i rozwiązań w internacie. Mam kartę Sound Blaster Audigy 5 Rx i Windows 10 – pojawiało się wiele wątków. Sugestie rozwiązania zwykle sprowadzały się do: zainstaluj najnowsze sterowniki, masz najnowsze sterowniki to zainstaluj starsze sterowniki.

Ostatecznie udało mi się problem rozwiązać. Problem, który być może jest dla niektórych (lub nawet większości) „oczywistą oczywistością”. Problem tkwi w ustawieniach prywatności Windows 10. Trzeba ręcznie pozwolić aplikacjom na używanie mikrofonu. Inaczej nie zadziała. W sumie fajne podejście do prywatności. Z drugiej strony mogłyby się pojawiać jakieś systemowe komunikaty, gdy próbuje się użyć mikrofonu. Bo tak to każda aplikacja albo nic nie robiła albo zgłaszała swój błąd, zwykle określający, że urządzenie nie działa prawidłowo.

Nie będę przepisywał rozwiązania, które znalazłem na anglojęzycznej stronie. To o czym piszę to punkt nr 2. Ogólnie to dość fajny artykuł (How to Fix Sound Blaster Microphone Not Working) z kilkoma (sześcioma) punktami, na co zwracać uwagę, jeśli mikrofon nie działa w Windows 10.

Link do artykułu: How to Fix Sound Blaster Microphone Not Working

https://www.drivereasy.com/knowledge/sound-blaster-microphone-not-working/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.