Gry,  Recenzje / Opinie,  Ulubione

The Last Guardian™ PS4 – niesamowita przyjaźń

Powiem wam, że ta niesamowita przygoda, która czekała na mnie siedem lat (grę wydano w 2016 roku) to coś wspaniałego. Historia nawiązującej się przyjaźni między chłopcem a bestią Trico. Powstaje też coraz mocniejsza więź emocjonalna między graczem a bohaterami gry. Godne najlepszych filmów emocjonujące momenty, gdy siedząc z kontrolerem w rękach zamieramy w oczekiwaniu, czy się uda jedynie potwierdzają, że Femito Ueda doskonale powiązał wszystkie emocje.

Choć to w miarę prosta gra w skakanie, wspinanie, odrobinę akcji i walki to przygoda jest niesamowita. Monumentalne konstrukcje, jakimi jest rozpadająca się twierdza to coś pięknego wizualnie. Poczucie wysokości jest przekonywujące, że aż się boimy spaść i zwalniamy. Wędrówki na grzbiecie Trico z czasem też nabierają rozpędu – skacze wyżej, skacze dalej, wspina się w niedostępne miejsca.

Wady The Last Guardian™ PS4

Są tez i małe wady, raczej drobiazgi. Kamera czasem lata jak szalona. Zwłaszcza jak zaplączemy się gdzieś w pióra Trico. Czasem też kamera ustawi się tak, że musimy wykonać np. przeskok nad przepaścią „na czuja”. Dopiero po wykonaniu skoku możemy zobaczyć, czy nam się udało.

Z innych wad to jednak stylistyka i oprawa wizualna sprawia, że czasem ciężko jest dostrzec to miejsce, które jest istotne. Większość ważnych elementów jak dźwignie czy łańcuchy widać z daleka, ale jak masz wejść do malej dziury w murze nad twoją głową gdy stoisz na gzymsie nad przepaścią a kamera wariuje to ratujesz się poradnikiem, żeby odkryć, że jedna z tych dziur (akurat nad tobą, której kamera nie łapie) umożliwia przejście (a pozostałe są zapchane).

Inna zabawna sprawa, to chłopiec czasem włącza „tryb tuptania” i biegnie w miejscu. Zdarzało mi się to głównie w drugiej części gry i im dalej, tym częściej potrafił stać w miejscu i podnosić wysoko kolana w „biegu w miejscu”. To pewnie jakiś bug. Choć niegroźny. To, że Trico czasem nie słucha poleceń, to jednak po przemyśleniu nie uznaję za wadę, to zwierze, bestia, nie zawsze od razu musi robić to, czego chce od niej człowiek.

Nagrania z rozgrywki The Last Guardian™ PS4

Uwaga – Spoiler – na materiałach video możesz zobaczyć istotne elementy gry a także końcówkę gry, samo zakończenie i epilog po napisach końcowych.

Zobacz całą rozgrywkę na Youtube – link do playlisty: https://www.youtube.com/playlist?list=PLsc_D_eELM6RoXDKkXt96KC0Pz1oUEU9A lub oglądaj na stronie od początku:

.

Zobacz galerię z gry The Last Guardian™ PS4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.