Summer of Sam youtube-dl haruhi-dl
Software,  Varia

Pobieranie: youtube-dl oraz haruhi-dl

Pobieranie filmów z Youtube dzięki youtube-dl – aplikacji działającej w linii komend w systemie Linux jak i Windows stało się prostsze. Aplikacja youtube-dl jest niezwykle rozbudowana i pozwala pobierać pliki wideo nie tylko z Youtube, ale niemal z każdego serwisu udostępniającego video. Czy to Pornhub czy to CDA.PL. A właśnie, czasem implementacja poprawek w youtube-dl zabiera twórcom zbyt wiele czasu. I czasem są problemy jak ze wspomnianym CDA.PL – pobieranie nie działa.

Haruhi-dl

Jak to z Open Source – każdy może stworzyć swoje odgałęzienie kodu i implementować poprawki. Takim forkiem jest haruhi-dl – gdzie naprawiono m.in. pobieranie z CDA.PL.

Haruhi-dl @ GitHub

https://github.com/haruhi-dl/haruhi-dl

Jak zainstalować haruhi-dl ?

Haruhi-dl to aplikacja stworzona w Pythonie i (z tego co wiem i moge potwierdzić) działa na systemach Linux. Sam używam głównie pochodnych Debiana/Ubuntu – na desktopie zwykle Linux Mint.

Aby zainstalować haruhi-dl potrzebujemy pip3. Zakładając, że nie mamy pipa – trzeba go sobie zainstalować. Aby zainstalować pip3 wykonujemy komendę:

sudo apt install python3-pip

Następnie możemy już zainstalować haruhi-dl wpisując:

sudo pip3 install haruhi-dl

A potem już prosta sprawa. Podstawowe działanie jest analogiczne do youtube-dl czyli aby pobrać jakiś plik, wpisujemy komendę z parametrem, który jest linkiem do pliku, np:

haruhi-dl https://www.youtube.com/watch?v=SKk90m8k72U

Co pozwoli nam pobrać plik video na własny dysk, w tym przypadku:

Możemy też pobrać na dysk publicznie dostępny plik video z serwisu CDA.PL np.

haruhi-dl https://www.cda.pl/video/758271197

Powyższy link prowadzi do filmu Mordercze Lato (Summer of Sam, 1999) – niesłychanie odpowiedniego filmu do oglądania w czasie takich upałów jakie mamy obecnie…

Mordercze Lato (Summer of Sam, 1999)

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *