Gry,  Recenzje / Opinie

Assassin’s Creed: Odyssey [PC]

Assassin’s Creed: Odyssey – pierwsze wrażenia mam takie, że to całkiem ładna wizualnie gra, ale jak dla mnie troszkę przegadana. Niewiele jednak mogę powiedzieć po trochę ponad godzinie grania, czy około dwóch godzinach spędzonych z grą. Bo rozpocząłem od ustawień graficznych…

…ale nie tak od razu bo mając wersję gry na EPIC po jej uruchomieniu, uruchamia się z kolei launchar Ubi cośtam connect. Ten z kolei zaciągnął jakąś 3GB aktualizację (chyba gry), po tym jak sam się zaktualizował. Potrzebny był kwadrans przerwy, żeby wszystko jakoś wystartowało…

Assassin’s Creed: Odyssey – Benchmark

Assassin’s Creed: Odyssey wystartował na moim PC w 4K bo wykrył podłączony TV 4K. Ustawienia very high + 4K i co? No to, że poniżej 30 FPS. No tak to się nie da.

No to przestawiamy Assassin’s Creed: Odyssey na FHD (1920×1080) z zachowaniem reszty, czyli ustawienia Very High + 1080p – i teraz to już jest wystarczająco płynnie, bo benchmark pokazał 60 FPS średnio.

No to tak zdecydowanie lepiej. Gram bez HDR – bo przy właczonym GeForce Experience nie umie streamować…

Assassin’s Creed: Odyssey – Discovery Tour

W następnej kolejności zaglądam do Discovery Tour na chwilę. Trochę pochodzić, pozwiedzać, pstryknąć parę fotek… Pół godzinki mi wystarczy.

Assassin’s Creed: Odyssey – Kassandra

Assassin’s Creed: Odyssey – Nowa Gra – wybieram Kassandrę. No wybór jest jakiś fakt – Alexios i Kassandra. Szkoda, że nie można jakichś wizualnych modyfikacji porobić swojej postaci. Nie mówię, żeby od razu jak przy tworzeniu V w grze Cyberpunk 2077 ale może choć trochę.

Assassin’s Creed: Odyssey – Pierwsze wrażenia

Pograłem chwilę w Assassin’s Creed: Odyssey. Chwilę, czyli trochę ponad godzinkę. Pomijając benchmarki, dostosowywanie grafiki i mała wędrówkę przez Discover Tour. No ładnie ta gra wygląda.

Ale dla mnie jest w odbiorze taka „wiedźminowata”. Czyli głównie wędrujesz między lokacjami. Spotykasz ludzików, co wymyślają Ci zadania. Podejmujesz się lub nie. I tak se gonisz w stylu przynieś, wynieś, pozamiataj…

Mało relatywnie akcji. Jakieś bijatyki owszem. Ale to mniejszość czasu. Ale ileż można podziwiać widoczki (są fajne).

Nie obędzie się bez porównań – tworzenie postaci to wybór postaci. No porównując do #CP77 to mogli dać choć jakieś szczątkowe modyfikacje.

Druga sprawa w porównaniu do Cyberpunka 2077 – tryb fotograficzny. No jest i jest dość fajny. Jednak do Photo Mode z CP77 trochę brakuje. Mnie najbardziej doskwiera brak opcji „patrz w obiektyw”. Bo już zrób minę, ustaw pozę, weź w ręce taka lub inną broń – to detal.

Ogólnie, jakoś tak mało akcji. W sensie – w CP77 to było parcie na przód za fabułą. Owszem, kto chciał, mógł iść w poboczne. Ale główny wątek leciał jak siekiera. Z drugiej strony po skończonym Heavenly Sword to ta rozciągnięta fabuła między bijatykami jest nużąca.

Nie mówię, że to zła gra. Ale – podobnie jak Wiedźmin – to najwyraźniej gra nie dla mnie. Ale jeszcze dam jej szansę – w końcu mamy upały więc klimat jak w Grecji 😉

Assassin’s Creed: Odyssey – Pierwsze granie

Assassin’s Creed: Odyssey – Photo Mode

Od razu okazuje się, że tryb fotograficzny (Photo Mode) jest całkiem fajny. Po pierwsze widoczki są ładne, no czasem zaskakujące (no ale może jeszcze nie przywykłem do pomników bogów w antycznej Grecji). No ale tak było.

Więc przygodę zaczynam od uchwycenia paru momentów i miejscówek z pierwszej wyspy, w tym całkiem przypadkiem fotki z Zeusem na górce…

Assassin’s Creed: Odyssey – Photo Mode

Tryb fotograficzny jest fajny, ale muszę powiedzieć, że trochę mu brakuje do trybu z wspomnianej już gry Cyberpunk 2077. Nie można (nie znalazłem) opcji „patrz w obiektyw” – co niestety przeszkadza w uchwyceniu fajnej fotki. Nie ma zmiany pozy czy miny oraz wyboru tego co ma być w rękach. Mniejszy fun jest – ale jest. Może to antyczna Grecja i tam wino i naturalistyczne fotki się tylko robiło. Photo Mode jest, jest dobry, tak to podsumuję.

Assassin’s Creed: Odyssey – Ahoj Wakacyjna Przygodo!

Zobacz także: Cyberpunk 2077 Photo Mode Shots

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *