Gry,  Software

RPCS3 – Gry z PS3 na PC

No to zaczynamy! RPCS3 zainstalowane. Ale trzeba mieć jeszcze obraz ISO gry. Gry na PS3 są na dyskach Blu-Ray. Zgodnie z informacjami na stronie RPCS3 jest kilka metod zgrania gry z dysku. A właściwie dwie – prosta w 2 krokach i krok-po-kroku w dziewięciu etapach. Wybieram opcję pierwszą z użyciem PS3 Disc Dumper by 13xforever.

Co istotne – trzeba mieć napęd Blu-Ray w swoim PC (co oczywiste) oraz ten napęd musi być na „białej liście odpowiednich napędów”. Jakiś czas temu w taki czytnik wyposażyłem swój PC…

PS3 Disc Dumper

Wykorzystuję wersję 3.0.11. System Windows 10 Pro PL 64 bit. Do zgrania płyta z grą Dante’s Inferno. Pobieram wersję dla Windows programu PS3 Disc Dumper (A handy utility to make decrypted PS3 disc dumps).

PS3 Disc Dumper Download

Pobieram pojedynczy plik .ZIP i rozpakowuję (w środku jest jeden plik .EXE). Klikamy i uruchamiamy aplikację – pokazuje się proste główne okno:

Wygląda na to, że potrzebuję jeszcze pliku .ird który powinienem znaleźć na stronie Jonny’s IRD library. I faktycznie, znajduję tam plik, a raczej 4 pliki dla Dante’s Inferno. To który pobrać? Patrz na Product Code (w PS3 Disc Dumper) i wybierz plik z identycznym ID.

Zapisałem plik .ird na dysku. Wybrałem go w PS3 Disc Dumper i… nic się nie stało. Pomijając komunikat, że aplikacja nie ma dostępu do napędu…

Oczywiście!

Zamykamy PS3 Disc Dumper. I uruchamiamy ponownie – ale już jako administrator.

Okazuje się, że nie trzeba nawet pobierać pliku .ird – samo się… No to START!

To może chwilę potrwać. Szczęśliwie Dante’s Inferno to niecałe 6GB.

I już jest…

Za pomocą PS3 Disc Dumper całość jest banalna do wykonania. Jedyne o czym trzeba pamiętać to uruchomienie programu jako administrator.

RPCS3

Dodajemy grę (Dante’s Inferno) do RPCS3… I wszystko wygląda wyśmienicie.

Pierwsze uruchomienie gry może chwilę potrwać…

…ale chwilę potem już jest…

Dante’s Inferno PS3 – gramy na PC

Dzięki RPCS3 można na PC grać w wiele tytułów z konsoli Playstation 3. Wedle informacji na stronach RPCS3 ponad 60% nie sprawia żadnych problemów technicznych czy wizualnych. Kolejne ok. 20% jest grywalne z drobnymi problemami.

Linki:

RPCS3 Quickstart

PS3 Disc Dumper by 13xforever

RPCS3 Wiki: Dumping PlayStation 3 games

Jonny’s IRD library

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *