Wybór zakończenia Cyberpunk 2077
Gry,  Recenzje / Opinie

Cyberpunk 2077 – zakończenia

Uwaga! Wpis zawiera spoilery zakończeń w grze Cyberpunk 2077. Jeśli nie chcesz sobie psuć zabawy – bo nie chcesz poznać fabuły oraz zakończeń – nie zaglądaj tutaj.

W grze Cyberpunk 2077 dostępnych jest kilka zakończeń. Tak się szczęśliwie zdarzyło, że na chwile przed momentem, gdzie możemy zadecydować o tym, jakie zakończenie będzie dla nas – zrobiłem ręczny zapis gry.

Ogólnie w Cyberpunku 2077 warto (moim zdaniem) często robić własne, ręczne zapisy gry. Uratowało mi to zabawę przynajmniej raz – gdy wpadłem między jakieś konstrukcje podczas parady i nie mogłem stamtąd wyskoczyć. Automatyczny zapis zapisał się tak nieszczęśliwie, że nie dało się nic zrobić.

Misty Cyberpunk 2077

Misty zaprowadzi V do miejsca, gdzie będzie mógł podjąć decyzję – co dalej. To czas i miejsce, gdy zapadają decyzje o zakończeniu. Nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, czy należysz do Nomada, Punk czy Korpo.

Po krótkiej rozmowie z Johnnym dostaniesz czas na przemyślenie co robić dalej. Podejmiesz decyzję lub zostanie podjęta za Ciebie…

A teraz krótka przerwa, obejrzyj koniecznie z dźwiękiem…

Cyberpunk 2077 – zakończenia

Poniżej znajdziesz moje zakończenia. Link do opisu wszystkich zakończeń – na samym końcu.

A teraz mały odstęp…

SPOILER SPACE

Cyberpunk 2077 – zakończenie nr 1

Może nie od samego początku gry, ale celowo i z premedytacją dążyłem do zakończenia, w którym moja postać, czyli V, przeżyje. Przeżyje mimo wszystko. Mimo niechęci do korporacji Arasaki postanowiłem się z nimi „zbratać” aby osiągnąć swój cel. Pozbyć się czipu Relic, przejmującego kontrolę nad moim umysłem, pozbyć się Silverhanda z głowy, poświęcić jego konstrukt aby cieszyć się radosnym żywotem w Night City.

Przewrotne to zakończenie: operacja udała się – pacjent nie przeżył.

Usunięcie czipu udało się, ale jedynym ratunkiem dla V jest przeniesienie jego umysłu do konstruktu i zamknięcie w cyfrowym świecie pod kontrolą Arasaki. Pod kontrolą korporacji, z którą walczył Johnny i także inni.

Nie podoba mi się to zakończenie, bo nie dość, że „zabiłem” (konstrukt) Silverhanda, to i sam oddałem swój los w ręce korporacji. Zostałem na ich łasce…

Napisy końcowe trwały ponad 40 minut…

* * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Cyberpunk 2077 – zakończenie nr 2

A może jednak pozostać wiernym zasadom. Pod żadnym pozorem nie oddawać się w ręce korporacji, która z wielką chęcią przejęłaby nad Tobą kontrolę.

Ale to oznacza śmierć. Śmierć V a co za tym idzie także unicestwienie konstruktu Johny’ego Silverhanda.

Plusem jest to, że to Ty – a właściwie Wy – zadecydujecie o swoim losie. I przyjmiecie śmierć świadomie…

* * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Cyberpunk 2077 – zakończenie nr 3

Na dachu możemy przemyśleć co robić. Gdy V zdecyduje się zadzwonić do Panam, ta przyjedzie z pomocą. Ta ścieżka zakończenia prowadzi do sytuacji, gdy V zostaje w swoim ciele bez Johny’ego Silverhanda i wyjedzie wraz z Panam z Night City. Ciesząc się swoim życiem wraz a Nomadami…

Zakończenie jest dość długie i batalistyczne. Będzie dużo potyczek, walki i strzelania zanim dotrzemy do Mikoshi. Po drodze pojawiło się też parę sytuacji, które napsuły mi krwi. Ale na szczęście te bugi jak się okazało nie miały większego wpływu. Żołnierza „schowanego” w kontenerze udało się zastrzelić. A jedna AV-ałka, która nie spadła była zaliczona jako „zestrzelona”. Ufff…

Po rozmowie z Alt i Johnnym w Mikoshi wybieram powrót do ciała – wracam przez studnię i zostawiam Johny’ego z Alt w cyberprzestrzeni.

* * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Cyberpunk 2077 – zakończenie nr 4

…V pozostaje w Night City bez Silverhanda…

V dogaduje się z Arasaka. Wykonuje misję – pokonuje Smashera, doociera do Yorinobu. W zamian Arasaka usuwa konstrukt Johnny’ego. Niestety ciało V może przeżyć tylko pół roku. Arasaka proponuje V przechowanie umysłu w konstrukcie zamkniętym w Mikoshi. Jednak V odmawia – chce te ostatnie pół roku spędzić w Night City.

* * * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Cyberpunk 2077 – zakończenie nr 5

V oddaje ciało Silverhandowi i pozostaje z Alt w cyberprzestrzeni. Wybór dokonuje się w Mikoshi. Docieramy tam podobnie jak w zakończeniu nr 3 wraz z Panam i dzielnymi Nomadami.

Mam jakiś niedosyt po tym zakończeniu. Przemiana Johnny’ego jest jakaś dziwna, nienaturalna. Choć może w ten sposób rozumie swoją drugą szansę. Tak czy inaczej zakończenie nie przypadło mi do gustu.

Po rozmowie z Alt i Johnnym w Mikoshi wybieram opcję, kiedy to Silverhand dostaje moje ciało i wraca do Night City. Ja zostaję z Alt w cyberprzestrzeni przechodząc przez most.

* * * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Cyberpunk 2077 – zakończenie nr 6

Na dachu V dzwoni do Rogue. Plan jest taki, że Silverhand przejmie ciało V i razem z Rogue – jak za dawnych lat – przypuści szturm na Arasaka Tower aby dostać się do Mikoshi.

W Mikoshi Alt rozdzieli V od Silverhanda. Potem to Johnny może wybrać zakończenie…

Silverhand decyduje się odejść w cyberprzestrzeń, a V dostaje swoje ciało i wraca do Night City…

* * * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Cyberpunk 2077 – zakończenie nr 7

Alternatywnie… dla zakończenia 6.

Silverhand decyduje się przejąć ciało V. V musi odejść do cyberprzestrzeni. Johnny zaś wraca do Night City aby go ostatecznie opuścić…

* * * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Ile tych zakończeń?

Te dwa powyższe zakończenia są dostępne dla każdego. To znaczy możesz biec przez Night City jedynie tropem fabularnym, a ostatecznie dotrzesz do jednego z tych dwóch zakończeń.

Aby w miejscu wyboru zakończenia pojawiły się kolejne opcje trzeba jednak zrobić kilka pobocznych wątków.

Aby zmierzyć się z ukrytymi zakończeniami – chyba dobrze jest jednak przypakować trochę więcej. Bo piszą, że będzie trudno. Fakt, że umierając w walce będzie jedno zakończenie ukryte. Ale wytrwali mogą wygrać walkę i zobaczyć podobno pozytywne ukryte zakończenie.

W sumie jest (podobno) siedem albo dziewięć (w zależności jak liczyć) wszystkich możliwych zakończeń.

Cyberpunk 2077 – wszystkie alternatywne zakończenia

AKTUALIZACJA 17.1.2021

Wiem o dziewięciu zakończeniach dla postaci męskiej V:

V postanawia zaufać Arasaka:
1. V zostaje konstruktem w Mikoshi
2. V postanawia spędzić ostatnie pół roku życia w Night City

V i Johnny postanawiają zaprzestać walki
3. popełniają samobójstwo

V postanawia zadzwonić do Panam, razem z Nomadami atakują Arasaka Tower aby dostać się do Mikoshi
4. V pozostaje w ciele, Silverhand wraz z Alt w Cyberprzestrzeni, V spędza ostatnie pół roku życia z Panam
5. Silverhand pozostaje w ciele V, wyjeżdża z Night City. V zostaje w Cyberprzestrzeni z Alt.

V postanawia zadzwonić do Rogue i jak za dawnych czasów zaatakować Arasaka Tower i dostać się do Mikoshi. W tym zakończeniu ciało V przejmuje Silverhand
6. V pozostaje w swoim ciele, Silverhand odchodzi do Cyberprzestrzeni z Alt. W Night City V przejmuje interesy Rogue…
7. Silverhand pozostaje w ciele V, wyjeżdża z Night City. V zostaje w Cyberprzestrzeni z Alt.

Dwa zakończenia ukryte, przy dłuższym wahaniu nad wyborem Johnny proponuje samodzielny atak na Arasaka Tower i dotarcie do Mikoshi:
8. V ginie podczas ataku (i Johnny także)
9. V wygrywa wszystkie walki i dociera do Mikoshi…

* * Cyberpunk 2077 – Zakończenia * * *

Alternatywne zakończenia (choć nie wszystkie) oraz dużo informacji i porad znajdziesz np. na gry-online.pl

Zobacz także…

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.