Newsroom,  Zagrałbym na 25% - Być Może,  Zapowiedzi / Premiery

The Invincible (2023)

Zagrałbym Być Może w The Invincible (2023) – mimo, że to inspirowane Stanisławem Lemem, mimo, że tematyka SF i ładne widoczki, to jednak dalej jest to symulator chodzenia, czyli ten gatunek gier, przy których się nudzę i irytuję. Nie zrozumcie mnie źle – w tym co lubię, nie musi być szybkiej akcji, oszałamiających wybuchów, eksplozji i braku czasu na wytchnienie. Natomiast no po prostu nie lubię chodzić i zwiedzać. Druga rzecz – polska gra, a tylko angielskie głosy. No jakoś mnie to zniechęca.

The Invincible to gra przygodowa inspirowana powieścią „Niezwyciężony” autorstwa Stanisława Lema. Gra została wydana 6 listopada 2023 roku na platformy Microsoft Windows, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

W grze gracze wcielają się w postać astrobiologa Yasny, który musi badać planetę Regis III w poszukiwaniu zaginionych członków załogi, jednocześnie stawiając czoła nieznanemu zagrożeniu. Yasna ma do dyspozycji kilka narzędzi, takich jak skaner i przenośny teleskop, które mogą być używane do identyfikowania obiektów i pomocy w przetrwaniu na obcej planecie.

Gra jest opisana jako „rozgałęzionej narracji z naciskiem na wybór gracza”. Inne postacie obejmują astrogatora Novika, który prowadzi Yasną przez jej podróż po Regis III.

„The Invincible” jest obecnie rozwijana przez niezależnego polskiego dewelopera Starward Industries, który został założony w 2018 roku. Członkowie zespołu mieli doświadczenie w pracy dla firm zajmujących się produkcją gier na poziomie triple-A, takich jak CD Projekt RED i Techland.

Źródło: Konwersacja za pomocą usługi Bing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.