Chernoibylite Demo Gameplay
Gry,  Recenzje / Opinie

Chernobylite Demo PC Steam

Na platformie Steam jakiś czas temu pojawiło się demo gry Chernobylite. Skoro jest demo to można sobie zagrać i zobaczyć jak gra wygląda i czy nam pasuje. Na filmiku poniżej znajdziecie godzinkę rozgrywki w Chernobylite Demo an komputerze PC. Ustawienia Ultra, rozdzielczość 1080p, limit FPS na 60 klatek. To wszystko na RTX2060s i i5-11400f.

W pierwszej części filmu uruchomiłem wewnętrzne demo – benchmark. I przy ustawionym maks na 60FPS jest w miarę dobrze i w miarę stabilnie. Nie wiem czemu na filmie widać przycięcia i przeskoki, jakich nie widziałem na TV. Może to kwestia … no nie wiem, łącza i jakości streamu?

Chernobylite Demo – co mi się podoba

Wizualnie gra bardzo, bardzo fajnie wygląda. Nie ma obsługi śledzenia promieni (albo nie znalazłem). Ale ma obsługę HDR (nie włączałem, ze względu na stream rozgrywki na YouTube). Ilość detali robi wrażenie.

Podoba mi się rosyjski lektor, bo wraz z polskimi podpisami przypomina mi Stalkera. A także dawne, dawne czasy kiedy w TVP leciały właśnie takie filmy, z rosyjskim lektorem w tle.

Podoba mi się, że gra jest z perspektywy pierwszej osoby. Przy FPP jakoś tak lepiej mi się wczuć w bohatera.

Fajna jest też muzyka. Tak to w skrócie ujmę.

…i jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę…

Chernobylite Demo – co mi się nie podoba

Nie wiem czego to jest kwestia, ale w najmniej istotnych przerywnikach gra przycina. To znaczy ilość FPS spada dramatycznie podczas ekrany ładowania (tej animacji lotu przez tunel). Widać to na filmie.

Nie podoba mi się za bardzo ta zabawa z bazą, rozbudowywaniem itp. Żeby nie było – pomysł jest fajny – ale nie w moich klimatach.

Nie podoba mi się pisanie drobnym maczkiem. Bez możliwości powiększenia napisów w dialogach czy interfejsie. Dla mnie to pewien problem – bo czasem muszę się przybliżać do TV. Przypuszczam, że grając z nosem w monitorze nie miałbym takich problemów, albo byłyby mniej dokuczliwe.

Proszę twórców – dodajcie opcję powiększania napisów w dialogach i interfejsie!

…i jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę…

Chernobylite Demo PC – Gameplay 1/2

Chernobylite Demo PC – Gameplay 2/2

Chernobylite Demo PC – Galeria

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.