Gry,  Newsroom

25-lecie gry Quake – deathmatch

25-lecie gry Quake to dobry pretekst na wspólny deathmatch. Aby wziąć udział w rozgrywce NIE trzeba kupować Quake’a. Jeżeli więc nie macie tej gry, a chcielibyście zagrać, to wiedzcie, że wystarczy do tego darmowa paczka o nazwie nQuake. Można ją ściągnąć z poniższej strony:

https://www.nquake.com/

Wspólne granie organizuje PIXEL i społeczność Secret Level.

Co i jak – tutaj szczegóły:
http://pixelpost.pl/wspolny-deathmatch-z-okazji-25-lecia-quakea/

Quake DeathMatch (relacja)

Ciemne video / stream z ezQuake

ezQuake wykorzystuje „trik” żeby dało się go w ogóle rozjaśnić. Moje streamy / filmy z QW też są zawsze przez to ciemniejsze w stosunku do tego co widzę w trakcie gry.

Wersja dłuższa:

Jasność gry kontrolowana jest zmienną GL_GAMMA. Problem polega na tym, że GL_GAMMA przy „normalnych” ustawieniach nie działa (nie da się rozjaśnić / przyciemnić gry). Podejrzewam, że jest to jakaś pozostałość z oficjalnego GLQuake / GLQuakeWorld, gdzie również gamma nie działała, mimo że była obecna w opcjach. Aby to „obejść” w ezQuake istnieje dodatkowa zmienna – VID_HWGAMMACONTROL. Nie wiem dokładnie od strony technicznej jak to działa, ale przy swoim domyślnym ustawieniu out of the box (czyli z wartością „2”) efekt jest taki:

1) ezQuake jest rozjaśniony (lub przyciemniony – patrz punkt 3)

2) Wszystko inne poza nim też jest rozjaśnione / przyciemnione (widać to np. przy włączeniu ezQuake w okienku jak spojrzymy na jasność ikon na pulpicie i porównaniu z jasnością po wyłączeniu)

3) Zmienna GL_GAMMA zaczyna działać i w zależności jaką nadamy jej wartość to efekt będzie widoczny w ezQuake

4) To wszystko działa jak swego rodzaju „nakładka”, której nie widzą aplikacje zewnętrzne – np. OBS, którego używamy do streamowania ?? On widzi samą grę, bez „nakładki rozjaśniającej”

Jako dodatkowy test można ustawić VID_HWGAMMACONTROL na „0”, potem pyknąć vid_restart i zobaczyć wynik – gra będzie ciemniejsza, bo GL_GAMMA przestanie działać i przez brak tej „nakładki” jasność (lub raczej jej brak) gry będzie odpowiadała temu co „widzi” również OBS i co transmituje.

Podejrzewam, że być może jak pobawić się wartościami VID_HWGAMMACONTROL to i OBS zacznie tę nakładkę „widzieć”. Jest np. dostępna wartość „3”, ale nie jestem pewien czy zadziała (trzeba by sprawdzić).

Patryk @ Secret Level

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *