Heavenly Sword PS3 Noriko
Gry,  Recenzje / Opinie,  Ulubione

Heavenly Sword PS3

Heavenly Sword – gra, w którą postanowiłem zagrać po ukończeniu Enslaved: Odyssey to the West. Muszę powiedzieć, że już od początku Heavenly Sword ogólnie jest fajne. To co urzeka to klimat, w dużej mierze budowany przez fajną otoczkę dźwiękową. Muzyka wpada w ucho. Same postacie też zapowiadają się ciekawie, jak na siekanko-kopankę. I pierwsze wrażenie to przede wszystkim dopracowanie i ciekawe postacie. Wydaje mi się, że jeden z wyznaczników producenta Ninja Theory.

Heavenly Sword PS3 – First Gameplay Live

Tradycyjnie już robię streamy bez komentarza z moich zabaw i grania.

Heavenly Sword PS4 – Chapter One

Ale jak to? Stream LIVE z konsoli Playstation 3? Tak, da radę 😉 Więcej o tym trochę niżej.

Innowacyjne sterowanie w Heavenly Sword

Natomiast… Sterowanie pochylaniem kontrolerem Sixaxis to pierwsza rzecz do wyłączenia.

Nie wiem, może sprawdzałoby się lepiej gdyby przyjąć jakąś prostą i poprawną pozycję siedzącą, jak w szkole lub przy stole na ważnym obiedzie. Ale machanie kontrolerem w pozycji pół-leżącej to jednak nie wychodzi.

Inna sprawa, że już odwykłem od (nie)wygody kontrolera Sixaxis. Jednak kolejna generacja kontrolerów do PS4 odcisnęła swoje piętno. A kontroler od XBOX 360 także był „miszczem” ergonomii.

Heavenly Sword – LIVE z konsoli PS3

Strumieniowanie live z konsoli PS3 to małe wyzwanie. Konsola sama w sobie tego nie potrafi (albo nie znalazłem). Więc nie da się klik i bezpośrednio. Z drugiej strony jak już podepniemy wszystko ślicznie i ładnie do PC, to można strumieniować tak, jak kto lubi.

Ja osobiście wybrałem NVidia Experience i strumieniowanie obrazu pulpitu. Na cały pulpit zaś wyświetlana jest gra przez RECentral, obsługujący AverMedia Live Gamer HD – leciwą już kartę grabbera (max 1080p, max 60fps). Ale biorąc pod uwagę PS3 – to nie jest to w sumie żaden problem.

Można też strumieniować wprost z grabbera za pomocą OBS-a.

Jak pisałem – można w taki sposób, jaki preferujemy lub do jakiego przywykliśmy. Ostatecznie gameplay pojawia się live na … tam gdzie chcemy 😉 Np. na YouTube jak w moim przypadku.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *